JAK ZADBAĆ O ROZWÓJ INTELEKTUALNY DZIECKA?

 JAK ZADBAĆ O ROZWÓJ INTELEKTUALNY DZIECKA?

Gdyby mój przyjaciel zapytał mnie o kilka wskazówek, w jaki sposób on mógłby zadbać o intelektualny rozwój swojego małego dziecka, odpowiedziałbym mu tak:

Po pierwsze okazuj miłość i troskę dziecku. Twórz emocjonalnie bezpieczną przestrzeń. Prawidłowa emocjonalna więź z rodzicami daje zawsze wyższe zdolności poznawcze, odwagę, zdolność do nawiązywania dobrych relacji.

Po drugie, zdecydowanie poleciłbym mu przeczytanie książek Glena Domana, szczególnie dotyczących nauki małego dziecka czytania i matematyki.

Dziecko, które w wieku przedszkolnym było dobrze poprowadzone, eksperymentowało z rodzicami, BAWIŁO SIĘ w czytanie i matematykę, później w szkole nie ma żadnych problemów z nauką!

Kiedy moja córka była jeszcze niemowlakiem, bawiliśmy się z nią się wyrazami, książeczkami, liczbami.
Kiedy miała rok i dwa miesiące, przychodziła do niej studentka anglistyki, która mówiła do mojej córki po angielsku i bawiła się z nią lalkami, lepiły z plasteliny, malowały.

Studentka, długi czas uważała, że to nie ma wielkiego sensu co robiła, bo córka nie odzywała się do niej, ale po roku była w szoku, kiedy moje dziecko zaczęło mówić do niej po angielsku i to od razu pełnymi zdaniami!

Moja córka nigdy nie miała żadnych problemów z nauką. A Angielski? Uważam, że ma wybitne umiejętności uczenia się tego i innych języków.

Piszę o tym nie po to, żeby się chwalić, ale po to, żeby pokazać, że niewielki wysiłek w zorganizowanie dziecku zabawy w czytanie i matematykę w bardzo młodym wieku, procentuje później do końca życia.

Program zabawy w czytanie z powodzeniem przeszło większość dzieci z mojej rodziny. Niestety są też takie dzieci, które go nie przeszły.

Kiedy córka poszła do przedszkola, miała już swoje zainteresowania i nadal uwielbiała bawić się w czytanie i kochała książeczki. Pomyślałem wtedy, że warto by było, żeby rozwijała swoje naukowe pasje razem z innymi dziećmi.

Wiedziałem, że sam w domu nie zorganizuję mojej córce tego, co może dać i do czego może zachęcić zabawa w grupie z rówieśnikami.

Dlatego napisałem program dla dzieci w wieku przedszkolnym, który rozwijał ich umiejętności i zdolności przez zabawę, eksperymenty, dramy. I to się spodobało zarówno dzieciom i rodzicom. Kursy te, cały czas są udoskonalane i prowadzone do dziś w Akademii Nauki.

Do dzisiaj spotykam rodziców dzieci z tamtych kursów. Ich pociechy są dziś nastolatkami, ale rodzice zawsze podkreślają: moje dziecko uwielbia czytać i jest mocno rozbudzone intelektualnie. Spotykałem też i takich, którzy przyznawali, że drugiego dziecka nie poprowadzili w ten sposób i w szkole były problemy.

Podsumowując - zalecałbym każdemu rodzicowi małego dziecka poczytać książki Glenna Domana i zaangażować się w zabawę w czytanie i matematykę według jego wskazówek 

Brakuje Ci informacji?

Zostaw poniżej swój numer, a my oddzwonimy tak szybko jak to możliwe i porozmawiamy z Tobą na ten temat.