Rodzicu, czy twoje dziecko również

 ????Rodzicu, czy twoje dziecko również:

Długo odrabia lekcje? Nie lubi czytać? Ma problemy z koncentracją i spędza zbyt dużo czasu przed tabletem czy telefonem?

Lub po prostu masz wrażenie, że nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału?????

W Akademii Nauki uważamy, że każde dziecko może bez przeszkód radzić sobie w szkole i rozwijać swoje zdolności, jeżeli ma rozwinięte pewne kompetencje. Nazywamy je Kompetencjami Kluczowymi Ucznia a należą do nich:

Sprawne, biegłe czytanie: większość szkolnej nauki opiera się na czytaniu,
Umiejętne zapamiętywanie: techniki pamięciowe, piktogramy, mapy myśli, ułatwiają uczenie się i przypominanie sobie informacji wtedy, kiedy są one potrzebne,
Myślenie matematyczne: umiejętność rozwiązywania problemów i biegłość w liczeniu,
Koncentracja,
Umiejętność radzenia sobie ze stresem i wiara we własne możliwości (samoregulacja i rezyliencja).

W ciągu 20 lat pracy z dziećmi zauważyliśmy, że przy odpowiednim wsparciu, każde dziecko może rozwinąć te kompetencje i w konsekwencji uczyć się w atmosferze odprężenia i radości.

W Akademii Nauki traktujemy uczenie się całościowo. Oprócz umiejętności wymienionych wyżej, dzieci, żeby osiągać w życiu to, co jest dla nich ważne i wartościowe, potrzebują pewnej postawy. Nazywamy ją Naturalną Postawą do Uczenia się.

Opiera się ona na cechach, które także rozwijamy w Akademii Nauki. Należą do nich m.in.:

• Rozwojowość - przekonanie, że mogę kształtować i rozwijać siebie, zarówno swoje cechy jak i inteligencję,
• Poczucie własnej wartości – przekonanie, że jestem wartościowym człowiekiem,
• Pozytywne i optymistyczne nastawienie do siebie i swoich możliwości.

Dziecko, u którego rozwinięte są te cechy, może w większym stopniu doświadczać swojej sprawczości w szkole, jest bardziej skłonne do podejmowania wyzwań i wierzy w znaczenie wysiłku.

????Co nas wyróżnia na tle innych placówek?

Akademia Nauki to centrum edukacyjne, gdzie prowadzimy kursy dla dzieci i młodzieży rozwijające kluczowe kompetencje w formie fabularnych gier przygodowych.

Stosujemy wiele autorskich rozwiązań i metod, takich jak Nauka Czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego, Trójstopniowa Metoda Regulacji, Skala Gotowości Do Uczenia się, 9 Diamentowych Cech i wiele innych, które pomagają dzieciom w nauce i odkrywaniu swoich mocnych stron.

Stawiamy na uczenie się pełne entuzjazmu i poznawanie świata przez eksperymentowanie, dlatego dzieci oprócz treningów wykonują na zajęciach dużo badań i doświadczeń naukowych ????

Zobacz, co dokładnie oferujemy dla Twojego Dziecka:

KURSY DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH (3-6 lat)

Mały Odkrywca

Cykl kursów dla dzieci w wieku 3, 4, 5 oraz 6 lat. Celem tych kursów jest umożliwienie dzieciom odkrywanie świata poprzez eksperymentowanie oraz fascynująca nauka czytania przez zabawę Metodą Zaangażowania Emocjonalnego.

Mali Mistrzowie Matematyki

Kurs dla dzieci w wieku 6 lat. Na tym kursie każde dziecko rozwija swój matematyczny talent. Program kursu oparty jest na najlepszych metodach nauczania matematyki Roberta Kaplana, Marii Montessori oraz Matematyki Wedyjskiej.

KURSY DLA DZIECI SZKOLNYCH (7-15 lat)

Mądre Dziecko

Cykl kursów dla dzieci z klas 1, 2, 3 oraz 4. Celem jest nauka i rozwój sprawności czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego, opanowanie podstaw umiejętności uczenia się oraz rozwijanie wiary we własne możliwości.

Uczeń z Charakterem

Cykl kursów dla dzieci z klasy 5 oraz 6. Tutaj dzieci uczą się biegle czytać, sprawnie i samodzielnie odrabiać lekcje i uczyć się dzięki poznanym na kursie technikom i metodom pamięciowym. Rozwijają umiejętności społeczne i poczucie własnej wartości.

Nastolatek z Klasą

Cykl kursów dla młodzieży z klasy 7 oraz 8. Młodzież rozwija tutaj sprawność i biegłość czytania, koncentrację oraz pamięć. Poznane na kursie techniki pozwalają skrócić czas uczenia się i odrabiania lekcji. Dla młodzieży w tym wieku ważna jest również umiejętność radzenia sobie z emocjami okresu dojrzewania, dlatego na zajęciach dzieci poznają dużo technik samoregulacji i rezyliencji.

Mistrzowie Matematyki

Cykl kursów dla dzieci z klas 1, 2, 3, 4, 5 oraz 6. Oprócz programu szkolnego dzieci opanowują dużo bardziej zaawansowane zagadnienia matematyczne, świetnie się przy tym bawiąc. Uczymy je samodzielnie myśleć, analizować oraz rozwiązywać problemy - to esencja matematyki. Programy kursów oparte są na najlepszych metodach nauczania matematyki Roberta Kaplana, Marii Montessori oraz Matematyki Wedyjskiej.

????Magic English
- autorskie programy dla przedszkolaków (3-6 lat)

???? Metoda
Magic English to najbardziej naturalna metoda nauki języka angielskiego z jaką może spotkać się dziecko w nieanglojęzycznym kraju. 
Może taką być, bo zakłada udział wszystkich zmysłów, budując w ten sposób naturalne konteksty, w których dziecko może go doświadczać. 
W odróżnieniu od innych metod nie skupia się wyłącznie na ????wzroku i ????słuchu, a uczy języka angielskiego przez zabawę także za pomocą dotyku, ????węchu i smaku.????

Dzieci będące kursantami Magic English wykorzystują naturalność zapamiętywania i uczenia się poprzez angażowanie ich wszystkich bez wyjątku.

Zajęcia prowadzone są wyłącznie w języku angielskim, a uwzględnienie wszelkich możliwych kanałów odbioru języka przez dziecko, pozwala wykorzystać w pełni olbrzymi potencjał jego błyskawicznie rozwijającego się mózgu????.

Metoda Magic English opiera się także na globalnym czytaniu metodą Domana????. Podczas naszego kursu Dziecko stymulowane jest dużą ilością wyrazów, które zapamiętuje po kształcie, bez wnikania w ich strukturę. Naturalny kontekst w jakim występują, przy jednoczesnym wielozmysłowym doświadczaniu sprawiają, że dziecko szybko zaczyna tworzyć do nich reprezentacje i je rozumieć.

Integralną częścią naszego programu są także napisane po angielsku książeczki????, które w krótkim czasie, dziecko uczące się metodą Magic English, zaczyna samodzielnie czytać.????

➡️Kursy

????Magic English 3-4 latki

Kurs zapewnia maluchom ogrom atrakcji! Wasze dzieci zatańczą w ????deszczu wywołując słońce☀️, poznają zapachy kolorowej łąki????, będą niczym pszczoły zapylać kwiaty, a także zorganizują piknik????, na którym nauczą się rozmawiać o jedzeniu, pojadą na farmę, by nakarmić zwierzęta????, a wszystko to bez wychodzenia ze szkoły ????

Pierwsza część programu, dedykowana najmłodszym przedszkolakom, pozwala im poznać aż 250 słów i zwrotów w języku angielskim związanych z ich najbliższym otoczeniem. Dzieci uczą się języka poprzez całkowite zanurzenie w nim.

????Magic English 4-5 latki

Druga odsłona programu to j. angielski przez pryzmat pozytywnych emocji. Dzieci nauczą się w nim co to znaczy kochać♥️, czy też być szczęśliwym. Oczywiście nie zabraknie tego, co związane z bezpośrednim otoczeniem,

????Magic English 4-5 latki

Druga odsłona programu to j. angielski przez pryzmat pozytywnych emocji. Dzieci nauczą się w nim co to znaczy kochać♥️, czy też być szczęśliwym. Oczywiście nie zabraknie tego, co związane z bezpośrednim otoczeniem, dlatego wraz z dziećmi zajrzymy do lodówki????, posprzątamy bałagan w pokoju, będziemy przeglądać się lustrze, a także utulimy naszego misia przed pójściem spać????.

Kolejna osłona Magic English to kolejnych 300 słów i zwrotów w j. angielskim oraz niezliczone projekty artystyczne????, zapewniające dziecku wszechstronny rozwój.

????Magic English 5-6 latki – Aloha Adventure 
Magic English Aloha Adventure to podróż przez 7 kontynentów????. Twoje Dziecko zatańczy sambę w Rio de Janeiro???? i stworzy drużynę piłkarską⚽️⚽️, dowie się jak znaleźć Gwiazdę Polarną na Biegunie Północnym, zamieni się w australijskiego wynalazcę????️‍♀️, cofnie się za pomocą specjalnie skonstruowanej maszyny do starożytnego Egiptu, odkryje skamieniałości w Wielkim Kanionie i zje ze smakiem posiłki w różnych częściach Europy????????????.

Magic English to magia wszystkich zmysłów ???? Kolejny poziom, to kolejnych 300 słów i zwrotów, o które j. angielski dziecka będzie bogatszy???? 
➡️Kursy - organizacja
• Kurs to łącznie 30 spotkań ( w tym jedne warsztaty dla Rodziców)
• Zajęcia odbywają się raz w tygodniu
• Czas trwania spotkania to łącznie 60 min ( 2 x 25 min.+ 10 min. snack time )

To, co robimy, robimy z pasją i zaangażowaniem od ponad 20 lat. Lubimy uczyć dzieci i wspólnie odkrywać drzemiące w nich potencjały.

????Po naszych kursach dziecko:

sprawnie czyta i potrafi się uczyć,
ma świadomość swoich mocnych stron,
wie jak sobie radzić ze szkolnym stresem,
łatwo zapamiętuje, stosując techniki pamięciowe i mapy myśli,
odnajduje motywację i entuzjazm by rozwijać swoje zainteresowania i pasje,
uczy się współpracy w grupie i buduje postawę „poradzę sobie”, 
lepiej się koncentruje,
jeżeli ukończy program Mistrzowie Matematyki, rozwinie inteligencję matematyczną na bardzo wysokim poziomie.

????Kiedy można zapisać dzieci na zajęcia, które zaczną się od września?

Nasz sekretariat jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 12.00. Już można zapisywać dzieci na wybrane kursy.

Jeżeli chcesz lepiej poznać nas i metody, którymi pracujemy, zapraszamy na bezpłatne lekcje pokazowe, które odbędą się w ramach DNI OTWARTYCH w Akademii Nauki.

Podczas bezpłatnych zajęć w Akademii:

- przedszkolaki nauczą się czytać swoje pierwsze wyrazy i odkryją ciekawe właściwości wody i powietrza,
- dzieci szkolne nauczą się podstawowej techniki pamięciowej, zagrają w „Gniew Smoka” i wykonają ciekawe eksperymenty naukowe, 
- rodzice poznają ciekawe metody wspierania dziecka w nauce czytania oraz dowiedzą się o tym , jak rozwijać talenty i możliwości swoich pociech.
 

Daj nam znać 

Justyna Wika 790 799 290

Akademia Nauki - tutaj każde dziecko rozwija skrzydła.

Brakuje Ci informacji?

Zostaw poniżej swój numer, a my oddzwonimy tak szybko jak to możliwe i porozmawiamy z Tobą na ten temat.