Indywidualne wzorce uczenia się

Indywidualne wzorce uczenia się - Olga Wojciechowska trenerka i metodyczka Akademii Nauki prowadziła warsztat w ramach kampanii społecznej - Akademii Świadomego Rodzica w Akademii Nauki w Czarnkowie

Warsztat psychologiczny celem którego było zwiększenie zaangażowania rodziców w szeroko rozumiany proces edukacji swojego dziecka.

Każdy z nas ma indywidualny sposób uczenia się – a więc przyswajania informacji, przechowywania ich, przypominania i przekazywania. To tak zwany indywidualny wzorzec myślenia.

Poznanie wzorca uczenia się dziecka może być cenną pomocą w spożytkowaniu jego zdolności. Duża część tego, co przywykliśmy nazywać problemami psychologicznymi lub trudnościami w nauce, wyrasta w gruncie rzeczy z tego, że nie rozumiemy, jak funkcjonuje umysł dziecka.

Dzieci o różnych wzorcach inaczej myślą, mówią i reagują na otaczający je świat. Każdy wzorzec potrzebuje odmiennych metod uczenia się, m.in. czytania. Dziecko, które ma problem z czytaniem wcale nie musi być dyslektykiem.

Zachęcamy do śledzenia strony www.fundacjacentrum.com zakładka Akademia Świadomego Rodzica :) Tam znajdą Państwo materiały wspomagające uczenie się swojego dziecka. :)

#nauka
#akademianauki
#centrumwszechswiata

Brakuje Ci informacji?

Zostaw poniżej swój numer, a my oddzwonimy tak szybko jak to możliwe i porozmawiamy z Tobą na ten temat.